Startpunt/eindpunt: station Holten, aantal kilometers: 9, horeca onderweg: Woody’s Pancakes & Steaks en Buitengewoon Holten
Eén van mijn favoriete wandelbestemmingen is wel Holten. Ik kwam er met het wandelen van het Pieterpad en Marskramerpad, maar ook brachten we vaak een weekendje weg door en combineerden we dit met een wandeling.
Een aantal jaren geleden vroeg Bart van der Schagt, founding father van de Groene Wissels, of iemand nog tips had voor een pannenkoekenroute. Ik tipte hem over het pannenkoekrestaurant Woody’s Pancakes & Steaks in Holten en binnen no time lag daar een fraaie wandeling rond Holten met een stop bij dit pannenkoekrestaurant.
Deze keer gingen we op pad om deze route uit te proberen. We startten de pannenkoekroute vanaf het station Holten. Sinds tijden hadden we een droge dag. Een zonnetje was dan wel weer teveel gevraagd.
Mountainbikers en hardlopers
Na het station liepen we meteen een paadje in, dat tussen boerenakkers liep. We moesten al snel achter elkaar lopen, omdat dit gebied niet alleen in trek was bij wandelaars, maar ook bij mountainbikers. We kwamen bij de bosrand van Holten en liepen tussen huizen door.
We stopten even bij een bankje om de batterijen van de GPS te verwisselen. Ik moest hier echt uitkijken, omdat ik links en rechts werd gepasseerd door mountainbikers in flitsend tenue.
De fietsers waren even weg en de volgende sportieve kudde kwam al uit de bossen. Hardlopers in fluoriderende kleuren waren net met hun hardlooprondje begonnen. Ik zette het sportieve geheel op de kiek.
Naaldbossen
We verlieten de drukke en brede paden en wandelden over een smal bospad tussen hoge naaldbomen. Mijn schoenen veerden op de bospaden en ik voelde de boomwortels en de dennenappels door mijn schoenzool heen.
Er stonden gelukkig geen plassen op de paden, maar aan de bemoste bomen kon je goed zien dat hier ook behoorlijk wat regen was gevallen. Het was heel stil in het bos, als je goed luisterde hoorde je de lange dennen kraken.
Canadese begraafplaats
We kwamen weer op het brede pad waar de mountainbikers ook weer waren. We passeerden de Canadese begraafplaats, waar een ereveld is met 1394 graven van gesneuvelde militairen tijdens de Tweede Wereldoorlog. We wandelden langs het informatiecentrum, waar je de verhalen kunt lezen, die schuil gaan achter de graven.
Nu was het informatiecentrum dicht, maar vorig jaar bezocht ik het met mijn moeder. Ik vond het zeer pakkend om de persoonlijke verhalen te lezen van de mannen en de vrouwen, die hun leven hebben gelaten voor onze vrijheid.
We gingen door de toegangspoort en wandelden tussen twee gebouwen door, waarna we op het ereveld kwamen. We wandelden langs de rijen met witte graven. Het was een indrukwekkend gezicht.
We liepen weer terug en pakten onze route weer op. We verlieten wederom het brede pad. Dit keer was het pad iets minder goed te vinden, omdat een aantal omgevallen naaldbomen op het wandelpad lag. We gingen over de bospaden, die waren omringd door groene felle mosjes en jeneverbesbosjes. Een lange tijd volgden we dit pad. We moesten wat stijgen toen we vlakbij de Holterberg kwamen, maar gingen niet naar de top.
Sallandse Heuvelrug
We kwamen in het gebied van de Sallandse Heuvelrug en het bospad ging over in een pad tussen heide. Twee wandelaars met twee witte hondjes kwamen ons tegemoet. Het paadje was niet breed genoeg om elkaar te passeren. De hondjes vonden ons zeer interessant en bleven op het pad staan en kreeg ik de mogelijkheid om de twee lieverds op de foto te zetten.
De wandelpaden werden drukker en we kwamen weer bij bewoond gebied. Rondom Woody’s Pancakes en het Natuurmuseum Holten waren volop mensen. We passeerden het restaurant en we wandelden het laatste stuk van de wandeling via een pad tussen hoge bomen richting het station.
Wandelroute
Wil je deze fraaie wandelroute door bos en over de heide ook eens lopen en dit combineren met een pannenkoek bij Woody’s? Kijk hier voor de wandelroute en hier voor de wandelgids met veel meer mooie routes in Overijssel.
Volg me ook via Facebook, Twitter en Instagram
Dat is zeker een leuke route!
Op zo 8 mrt. 2020 18:40 schreef Vera Wandelt :
> verawandelt posted: “Startpunt/eindpunt: station Holten, aantal > kilometers: 9, horeca onderweg: Woody’s Pancakes & Steaks en Buitengewoon > Holten Eén van mijn favoriete wandelbestemmingen is wel Holten. Ik kwam er > met het wandelen van het Pieterpad en Marskramerpad, maar ” >
LikeGeliked door 1 persoon
Dag Rogier, we hebben daar nog samen het Pieterpad gewandeld :-). Groeten Vera
LikeLike
Ondanks het gebrek aan zon, wel een mooie wandeling. Nog even en dan hoop ik op meer zonnigheid.
LikeGeliked door 1 persoon
Dank je wel! Ik kijk ook uit naar lenteweer. Een zonnige groet Vera
LikeLike